Nagłośnienie w dzisiejszych czasach to najważniejszy gadżet w samochodzie. Kiedyś luksus dzisiaj podstawa. Kierowcy nie lubią się poruszać w ciszy. Już przy kupnie samochodu patrzymy czy dobre radio jest wmontowane w samochodzie.

Nagłośnienie samochodowe – jak skomponować idealne car audio?

Dzisiaj radia, które mogą poszczycić się wysoką jakością dźwięku są już praktycznie standardem w samochodzie. Jednak w niektórych autach jest w samochodzie radioodtwarzacz słabej jakości, a w takim przypadku najczęściej decydujemy się na wymianę odtwarzacza.

Car audio – z czego się składa?

System audio składa się z głośników, wzmacniacza i subwoofera. Jednym z najważniejszych parametrów tych trzech elementów jest moc oraz częstotliwość. Podstawą czystego dźwięku jest radioodtwarzacz. Nawet jeśli wymienimy głośniki to radio nie zmieni swojej jakości. Przeważnie w samochodach zamontowane jest standardowe radio. Dlatego wtedy to właśnie od kupna odtwarzacza trzeba zacząć. Zawsze oczekujemy świetnego brzmienia. Oczywiście nowy radioodtwarzacz nie musi mieć koniecznie wiele funkcji, ale najważniejsze by miał regulacje do subwoofera. Do radia najlepszym bezprzewodowym łączeniem jest z smartfonem. Takie sparowanie urządzeń ułatwia odtwarzanie muzyki ze smartfona, jak i odbierania połączeń.

Może inwestycja w głośniki do auta?

Głośniki w aucie to druga kwestia nagłośnienia w aucie zaraz obok odtwarzacza. Takie urządzenie charakteryzuje się kilkoma elementami. Przed ich zakupem musisz zwrócić uwagę na wnętrze samochodu. Głośników tak naprawdę możemy zamontować dowolną ilość w zależności co chcemy uzyskać. W drzwiach montujemy po dwa głośniki. Subwoofer umieszczamy w bagażniku. Głośniki dzielimy na trzy rodzaje tonów- jedno-, dwu- oraz trójdrożne.

Gdzie kupić taki sprzęt?

Takie nagłośnienie możemy kupić na aukcjach internetowych, jak i w sklepach dedykowanych do tego typu sprzętu. Ceny wahają się między 300 a 800 zł za niezłej jakości sprzęt. Dobry sprzęt z muzyką ma zbawienną moc podczas podróżowania samochodem. Zatem dobór dobrego radioodtwarzacza, jak i głośników nawet w starym samochodzie może pozwolić nam cieszyć sie nagłośnieniem najwyższej jakości.