Parapetówka to bardzo radosne wydarzenie. Z jednej strony świętuje się koniec uciążliwej przeprowadzki i remontu, a oprócz tego pojawia się radość, że wreszcie jest się „na swoim”. Zaproszeni goście często zastanawiają się, co kupić na parapetówkę. Nie wypada przyjść na imprezę z pustymi rękami, ale czasem ciężko wybrać odpowiedni upominek.

Praktyczny upominek na parapetówkę

Najlepszy prezent to taki, który jest zarazem ładny i funkcjonalny. Znalezienie takiej rzeczy może okazać się niełatwym zadaniem. Jeśli nie wiesz, co kupić na parapetówkę, spróbuj dowiedzieć się, co może spodobać i przydać się organizatorom. Możesz dyskretnie podpytać o to kogoś bliskiego, a nawet postarać się wydobyć informacje od samych zainteresowanych. Możliwe, że brakuje im np. kompletu szklanek do drinków lub salaterek do deserów. Dobrym upominkiem na parapetówkę będzie również gustowny obrus, wysokiej jakości pościel lub zestaw pięknie pachnących świeczek. Jednak, aby kupić taką rzecz, musimy wiedzieć, co podoba się gospodarzom, jakie wymiary ma ich stół albo łóżko. Wiele osób decyduje się na podarowanie np. obrazu, ale w tym przypadku również należy dobrze znać gust obdarowywanych.

Uniwersalne podarunki na parapetówkę

Jeżeli nadal nie masz pomysłu, co kupić na parapetówkę, warto zdecydować się na jeden z uniwersalnych prezentów. Brzmi mało oryginalnie? Niekoniecznie. Pamiętaj, że każdy upominek na parapetówkę można odpowiednio spersonalizować, dodając grawer, dedykację, zabawną grafikę. Co będzie takim klasycznym prezentem, który na pewno spodoba się gospodarzom? Może to być np. butelka wysokiej jakości wina w ozdobnej drewnianej skrzyneczce albo szkatułka z różnymi smakowymi herbatkami z całego świata. Dobrym rozwiązaniem jest również zestaw kubków z dowcipnymi hasłami, pasującymi do obdarowanych przez nas osób. Ciekawym pomysłem będzie również planszowa gra imprezowa, która przyda się zarówno podczas parapetówki, jak i następnych imprez.

Tego nie kupuj na parapetówkę!

Z pewnością nie chcesz popełnić gafy i kupić czegoś, co może wywołać konsternację lub niesmak. Aby tego uniknąć, lepiej nie decyduj się na akcesoria do sprzątania lub środki czystości. Niewskazane jest też podarowanie drobiazgów z myślą o przyszłym potomstwie, jeśli nie ma się pewności, czy para planuje i może mieć dzieci. Wystrzegaj się również specyficznych dekoracji i nietypowych gadżetów, jeżeli nie wiesz, czy spodobają i przydadzą się gospodarzom.

Jeżeli weźmiesz pod uwagę powyższe rady, prezent na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Powodzenia!